Cięcie róż

Cięcie róż

Pod koniec marca przycinamy róże. Cięcie nie tylko ma znaczenie formujące, ale odgrywa ważną rolę dla zachowania zdrowotności i obfitego kwitnienia. W pierwszej kolejności usuwamy pędy suche i chore. Wysokość cięcia jest uzależniona od rodzaju odmiany i wieku krzewu. Generalnie starsze krzewy tniemy słabiej, młodsze silniej. Silniej tniemy róże wielkokwiatowe (co najmniej skracamy o połowę), a słabiej róże historyczne, które obficie kwitną na pędach starszych. Staramy się robić gładkie, ukośne cięcia, ok. 1 cm nad pąkiem skierowanym na zewnątrz krzewu.

Zioła

Zioła w donicach

Nie ma to jak świeże zioła wprost z naszego parapetu (na zdjęciu bazylia). Można z nich korzystać jak tylko wypuszczą kilka pierwszych liści. Uprawa ziół w donicach zwykle nie nastręcza zbyt wielu problemów. Zioła najbardziej potrzebują słońca i umiarkowanego podlewania. Pamiętajmy również o regularnym nawożeniu, trzymając się zalecanych dawek, tak aby nie przenawozić naszej uprawy.

Rozsada

Wysiew

Koniec lutego i początek marca to czas, gdy już możemy przystąpić do wysiewu! Mam tu na myśli wysiew w ciepłym pomieszczeniu. Może przygotować rozsadę roślin jednorocznych lub bylin na rabatę? A może nowy krzew lub drzewo w ogrodzie (na zdjęciu siewki olszy)? Oczywiście, że prościej kupić później gotową sadzonkę. Mimo to, uprawianie rośliny począwszy od nasiona, też może dać dużo satysfakcji. W przypadku długo kiełkujących nasion pamiętajmy o ich zaprawianiu odpowiednimi preparatami. Wysiane nasiona potrzebują ciągłej wilgoci i ciepła. Najlepiej wysiewać do podłoża rozluźnionego piaskiem lub perlitem.

Aktualności

27 lipca

Trytoma, hibiskusy, hebe

SPIS DOSTAWY

22 lipca

Klon palmowy XXL

SPIS DOSTAWY

08 lipca

Hortensje XXL, tuje

SPIS DOSTAWY

06 lipca

Liliowce, jeżówki

SPIS DOSTAWY

04 lipca

Wrzosy, trawy ozdobne

SPIS DOSTAWY

22 czerwca

Trawy ozdobne, żurawki, hosty

SPIS DOSTAWY

17 czerwca

Hortensje, trawa pampasowa

SPIS DOSTAWY