Cięcie róż

Cięcie róż

Pod koniec marca przycinamy róże. Cięcie nie tylko ma znaczenie formujące, ale odgrywa ważną rolę dla zachowania zdrowotności i obfitego kwitnienia. W pierwszej kolejności usuwamy pędy suche i chore. Wysokość cięcia jest uzależniona od rodzaju odmiany i wieku krzewu. Generalnie starsze krzewy tniemy słabiej, młodsze silniej. Silniej tniemy róże wielkokwiatowe (co najmniej skracamy o połowę), a słabiej róże historyczne, które obficie kwitną na pędach starszych. Staramy się robić gładkie, ukośne cięcia, ok. 1 cm nad pąkiem skierowanym na zewnątrz krzewu.

Zioła

Zioła w donicach

Nie ma to jak świeże zioła wprost z naszego parapetu (na zdjęciu bazylia). Można z nich korzystać jak tylko wypuszczą kilka pierwszych liści. Uprawa ziół w donicach zwykle nie nastręcza zbyt wielu problemów. Zioła najbardziej potrzebują słońca i umiarkowanego podlewania. Pamiętajmy również o regularnym nawożeniu, trzymając się zalecanych dawek, tak aby nie przenawozić naszej uprawy.

Rozsada

Wysiew

Koniec lutego i początek marca to czas, gdy już możemy przystąpić do wysiewu! Mam tu na myśli wysiew w ciepłym pomieszczeniu. Może przygotować rozsadę roślin jednorocznych lub bylin na rabatę? A może nowy krzew lub drzewo w ogrodzie (na zdjęciu siewki olszy)? Oczywiście, że prościej kupić później gotową sadzonkę. Mimo to, uprawianie rośliny począwszy od nasiona, też może dać dużo satysfakcji. W przypadku długo kiełkujących nasion pamiętajmy o ich zaprawianiu odpowiednimi preparatami. Wysiane nasiona potrzebują ciągłej wilgoci i ciepła. Najlepiej wysiewać do podłoża rozluźnionego piaskiem lub perlitem.

Aktualności

25 marca

Bukszpany, żurawki

SPIS DOSTAWY

23 marca

Laurowiśnie, byliny

SPIS DOSTAWY

20 marca

Świdośliwy, sosny

SPIS DOSTAWY

11 marca

Azalie, laurowiśnie

SPIS DOSTAWY

08 marca

Wrzośce

SPIS DOSTAWY

04 marca

Drzwa i krzewy owocowe, buki, sosny

SPIS DOSTAWY

25 lutego

Pierwsze dostawy

SPIS DOSTAWY