Śnieg

Zimowy urlop

24 grudzień

Wraz z dniem dzisiejszym udaliśmy się na zimowy urlop. Zapraszamy ponownie od 15 lutego.

Jodły

Jodły cięte

26 listopad

Pierwsza dostawa jodeł ciętych już za nami. Mamy różne rozmiary, ale jeśli potrzebujesz dużej choinki (ponad 3,5 m) zachęcamy do odwiedzenia nas w ciągu najbliższego tygodnia.

Świerk

Drzewa i krzewy owocowe

29 październik

Przegląd dzisiejszych dostaw: Drzewa i krzewy owocowe z gołym korzeniem (spis odmian w załączniku); Świerki kłujące, pospolite i serbskie; Pigwowce.

SPIS DOSTAWY

Katalpa

Drzewa

12 październik

Sadzenie drzew🌳 jesienią 🍂 zawsze cieszy się wśród was dużą popularnością, dlatego ostatnio uzupełniliśmy ich zapasy: Platany, Surmie (Catalpa), Świerki pospolite. Poza tym dotarły rawy ozdobne w dużych pojemnikach.

SPIS DOSTAWY

Paproć

Paprocie

05 październik

Ciepła jesień i więcej wilgoci w glebie sprzyjają ukorzenianiu się posadzonych o tej porze roślin. Ostatnio dotarły m.in. piękne sadzonki paproci ogrodowych: Pióropusznik strusi, Paprotnik szczecinkozębny 'Herrenhausen', Narecznica mocna 'Crispa', Narecznica mocna 'Cristata The King', Nerecznica samcza

SPIS DOSTAWY

Świerk

Jesienne kopanie iglaków

24 wrzesień

To idealny moment na zakup pięknych sadzonek w bardzo dobrych cenach. Tuja 'Smaragd' i 'Brabant' w rozmiarach od 120 cm do 240 cm. Cis żywopłotowy 'Hicksii' (owocująca odmiana żeńska) oraz 'Hillii' (bezowocowa odmiana męska) w rozmiarach od 100 cm do 140 cm. Świerki kłujące i świerki serbskie w rozmiarach od 160 cm do 350 cm. Poza kopanymi iglakami dzisiaj dotarły również bukszpany kuliste.

SPIS DOSTAWY

Tuja

Iglaki w dużych rozmiarach

21 wrzesień

Przegląd dzisiejszych dostaw: Iglaki w dużych rozmiarach (ponad 2 m): tuja 'Brabant', 'Smaragd', świerk serbski, Lawenda, Graby na żywopłot.

SPIS DOSTAWY

Deren

Hibiskusy, azalie, tuje

18 wrzesień

Przegląd dzisiejszych dostaw: Rośliny wrzosowate: azalie, pierisy, kiścienie, różaneczniki, wrzosy, wrzośce, Hibiskusy, Karłowe iglaki: sosny kosodrzewiny, jodły, cyprysiki.

SPIS DOSTAWY

Tuja

Catalpy, migdałki, grujeczniki

14 wrzesień

Przegląd ostatnich dostaw: Tuja 'Golden Smaragd', Surmia (Catalpa), Modrzew zwisający 'Stiff Weeper', Migdałki, lilaki i hibiskusy na pniu, Grujeczniki.

SPIS DOSTAWY

Hortensja

Astry, lawenda, żarnowce

09 wrzesień

Przegląd dzisiejszych dostaw: Astry (popularnie zwane marcinkami :-)), Lawenda (również w większych pojemnikach), Hortensje bukietowe - duże kwitnące okazy (Limelight, Magical Sweet Summer, Sundae Fraise), Żarnowce (3 odmiany).

SPIS DOSTAWY

Wrzosiec

Hebe, drzewa i krzewy owocowe

04 wrzesień

Przegląd dzisiejszych dostaw: Drzewa i krzewy owocowe (spis odmian w linku poniżej), Hebe i wrzośce - doskonałe do jesiennych kompozycji, Hortensje ogrodowe, Skimia japońska - prawdziwy ogrodowy rarytas.

SPIS DOSTAWY

Wrzos

Rośliny wrzosowate, krzewy owocowe

28 sierpień

Przegląd dzisiejszych dostaw: Wrzośce jednoroczne (Erica gracilis), Hortensje ogrodowe, Róże okrywowe, Wrzosy, Krzewuszki, Miskanty w dużych pojemnikach, Azalie i różaneczniki, Krzewy owocowe: maliny, porzeczki, winorośl.

SPIS DOSTAWY

Paproć

Cisy, wrzosy, paprocie

26 sierpień

Przegląd dzisiejszych dostaw: Cisy żywopłotowe, Wrzosy, Paprocie (5 gatunków), Hortensje, wśród nich m.in. 'Rastede' - NOWOŚĆ!, Berberysy, wśród nich m.in. 'Ruby Star' - NOWOŚĆ!, Pięciorniki (5 odmian), Turzyce

SPIS DOSTAWY

Budleja

Barbula, budleje, winorośl

14 sierpień

Przegląd ostatnich dostaw: Barbula, Winorośl jadalna (Alden, Einset Seedless, Kodrianka, Krystali), Budleje (również karłowe odmiany), Hakonechloa, czyli jedna z najmodniejszych traw ostatnich lat.

SPIS DOSTAWY

Rudbekia

Jeżówki, zawilce, hibisckusy

30 lipiec

Przegląd ostatnich dostaw: Jeżówki (6 nowych odmian); Hortensje ogrodowe i bukietowe (również w dużych pojemnikach); Hibiskusy; Zawilce mieszańcowe.

SPIS DOSTAWY

Jeżówka

Różaneczniki, azalie, wiciokrzewy

22 lipiec

Przegląd ostatnich dostaw: Berberysy (6 odmian); Różaneczniki i azalie; Hortensje; Jeżówki; Wiciokrzewy.

SPIS DOSTAWY

Hortensja

Kolcosił, juki, jeżówki

01 lipiec

Dzisiejsze uzupełnienie asortymentu obfitowało w wiele odmianowych nowości, takich jak m.in.: Kolcosił Siebolda 'Variegatus'; Hortensje piłkowane (Cotton Candy i Blueberry Cheesecake); Berberys 'Natasza'; Kwitnące juki; Jeżówki (Bright Rose, Magenta Pearl, Meditation White, Rainbow Marcella)

SPIS DOSTAWY

Clematis

Powojniki, róże

23 czerwiec

Przegląd dzisiejszych dostaw:, Kwitnące powojniki (Clematis), Róże - o tej porze roku są najpiękniejsze, Hibiskus błotny, Agapant, Goryczka, Hortensja pnąca, Sundaville.

Żurawka

Byliny

19 czerwiec

Bylinowy zawrót głowy, czyli przegląd ostatnich dostaw bylinowych: Żurawka 'Forever Red', Narecznica 'Pinderi', Czyściec wełnisty, Szałwia omszona, Bodziszek, Funkia 'Queen Josephine', Jeżówka 'Alba', Pióropusznik strusi, Żurawka 'Sweet Tea', Werbena patagońska, Ostnica, Krwawnik, Świecznica, Bergenia, Funkia Siebolda 'Elegans', Narecznica samcza, Piwonia chińska, Ostróżka.

Róża

Kwitnące róże

15 czerwiec

Sezon na róże trochę się nam w tym roku przesunął, ale w końcu rozkwitły całą paletą kolorów. Dzisiaj uzupełniliśmy zapasy.

SPIS DOSTAWY

Paproć

Klony palmowe, wierzba Hakuro-nishiki, paprocie

04 czerwiec

Przegląd dzisiejszych dostaw: Klony palmowe, Cisy, Paprocie (6 odmian), Wierzba 'Hakuro-nishiki' na pniu.

SPIS DOSTAWY

Jodła

Funkie, jodły koreańskie, borówki

27 maj

Przegląd dzisiejszych dostaw: Funkie ogrodowe (Hosta) - 13 odmian!; Jodły koreańskie; Borówki amerykańskie

SPIS DOSTAWY

Bluszcz

Bluszcz, runianka, berberys

25 maj

Przegląd dzisiejszych dostaw: Bluszcz pospolity - sadzonki tak ładne, że ostatnio nie nadążamy z ich uzupełnianiem :-); Runianka japońska; Berberysy w ośmiu różnokolorowych odmianach.

SPIS DOSTAWY

Świerk

Pierisy, kiścienie, funkie

21 maj

Nowe rośliny z bieżącego tygodnia to m.in.: Funkie; Miskanty; Pierisy; Kiścienie; Rojniki; Iglaki szczepione na pniu

SPIS DOSTAWY

Tuja

Tuje

14 maj

Nowa dostawa tuj: 'Brabant' 120/140 cm i 140/160 cm; 'Smaragd' 100 cm, 125 cm i 160 cm

Owocowe

Drzewa i krzewy owocowe

12 maj

Uzupełniliśmy ofertę drzew i krzewów owocowych:

SPIS DOSTAWY

Kalina

Trawy ozdobne i inne byliny

11 maj

Miskanty, rozplenice, turzyce...

SPIS DOSTAWY

Tuja

Róże, berberysy, cisy, hortensje, powojniki

06 maj

Uff... dzisiaj mieliśmy prawdziwą kumulację dostaw. Wszytko po to żeby mieć pewność, że dużego wyboru roślin w maju nie zabraknie.

SPIS DOSTAWY

Lilak

Klony palmowe, cyprysiki Lawsona, agapanty

05 maj

Żadne restrykcje natury nie dotyczą. Jest maj, a rośliny wybuchają kwiatem. Powoli kończą kwitnąć wiśnie piłkowane, a zaczynają lilaki oraz azalie i różaneczniki. Dzisiejsza dostawa roślin to prawdziwe rarytasy: Klony palmowe, Cyprysiki Lawsona, Agapanty

SPIS DOSTAWY

Wiśnia

Święto kwitnącej wiśni

28 kwietnia

Hanami - święto kwitnącej wiśni - w Melonie. Nie sposób przejść obojętnie obok skąpanych w kwiatach wiśniach piłkowanych i jabłonkach ozdobnych. Mamy już spory wybór odmian jednej z podstawowych roślin do cienia, czyli funkii (Hosta).

SPIS DOSTAWY

Różanecznik

Azalie, różaneczniki i byliny

24 kwietnia

Nieuchronnie zbliża się maj, a to znaczy, że trzeba przygotować się na prawdziwą burzę kwiatów azalii i różaneczników wielkokwiatowych, których zapasy właśnie dzisiaj uzupełniliśmy. Dotarło też dużo ciekawych bylin m.in.: Konwalnik płaskopędowy 'Niger', Piwonia chińska, Czyściec wełnisty, Pragnia syberyjskam, Wiesiołek missouryjski

SPIS DOSTAWY

Tuja

Tuje, jałowce kolumnowe

23 kwietnia

Prosto z tira: Glediczja, platan, klon, topola, wierzba, miłorząb. Jałowiec kolumnowy pospolity (Arnold, Hibernica) oraz skalny (Blue Arrow), jodła górska, himalajska, rumelijska, tuja (Smaragd, Brabant). Hibiskus, krzewuszka.

SPIS DOSTAWY

Kopytnik

Róże, byliny na skalniaki

22 kwietnia

Dzisiaj pojawiły się w naszej ofercie długo wyczekiwane byliny, takie jak: kopytnik pospolity, konwalia, rojniki, rozchodniki i inne rośliny na skalniaki. Mieliśmy pierwszą w tym sezonie dostawę róż. Na nasze stoły z kwitnącymi roślinami jednorocznymi codziennie trafiają nowe gatunki.

SPIS DOSTAWY

Wrzosy

Wrzosy, wrzośce, turzyce, iglaki, duże drzewa

15 kwietnia

Dzisiejszy dzień to nowa dostawa wrzosów, kwitnących wrzośców, pięknie rozrośniętych, kołyszących się na wietrze turzyc, oraz kolejna porcja iglaków i dużych drzew.

SPIS DOSTAWY

Skalnica

Wiosenne byliny

02 kwietnia

Nareszcie na naszych bylinowych stołach pojawiło się życie! :-) Ponadto dotarły piękne sadzonki bluszczu w różnych rozmiarach.

SPIS DOSTAWY

Śnieg

Duże drzewa

30 marca

Wraz z nowymi dostawami zawitała do nas zima. Miejmy nadzieję, że nie na długo :-). Tym razem dotarły do nas naprawdę duuuuże drzewa :-) - platany, buki, wiśnie, tulipanowce o obwodach pnia 18 cm+.

SPIS DOSTAWY

Primula

Nowe zasady bezpieczeństwa

26 marca

Informujemy, że wciąż jesteśmy otwarci w normalnych godzinach. W związku z nowymi zasadami bezpieczeństwa wprowadzonymi przez rząd zachęcamy do pozostania w domach/ogrodach i przemieszczania się tylko w niezbędnych sprawach. Jednocześnie staramy się o to, aby zakupy w naszym centrum ogrodniczym odbywały się bezpiecznie dla klientów i pracowników. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość podczas stosowania się do poleceń personelu. Spędzaj czas bezpiecznie #zostańwogrodzie

Bukszpan

Buki, cisy, laurowiśnie

20 marca

Dostawy z brzącego tygodnia to m.in.: Buki - zwisające, kolumnowe, o barwnych liściach; Bukszpany; Cisy - formy naturalne i przycinane; Lilaki - szczególnie w dużych (150 cm+) rozmiarach; Ostrokrzewy; Laurowiśnie; Tuje - Smaragd, Brabant, Aureospicata.

SPIS DOSTAWY

Rodek

Drzewa, różaneczniki, azalie

17 marca

Kolejna porcja dostaw, a wśród nich bardzo dużo drzew. Część materiału przyjechała z "gołym korzeniem". Dopóki ich nie posadzimy w doniczkę można liczyć na spory rabat przy zakupie.

SPIS DOSTAWY

Sosny

Pierwsze dostawy roślin

06 marca

Już do nas dotarły cztery tiry roślin, a to dopiero początek :-). Nasze osobiste "best of" to: Ambrowce 'Gum Ball', Sosny himalajskie, Kaliny o pachnących kwiatach, Miłorzęby, Tulipanowce, Trawy pampasowe.

SPIS DOSTAWY

Tulipan

Otwarcie po urlopie!

17 lutego

Otwieramy nasze centrum ogrodnicze po zimowej przerwie! Chociaż w tym roku zasadniejsze byłoby stwierdzenie przerwa jesienna ;-). Wiosna daje o sobie znać wyjątkowo wcześnie.