Pelargonia

Pelargonie, funkie, kosaćce...

21 kwietnia

W sobotę otworzyliśmy u nas sezon na rośliny jednoroczne. Zaczynamy od pelargonii, ale systematycznie będziemy powiększać różnorodność gatunków i odmian. Poza tym w zeszły tygodniu dotarła nowa dostawa funkii (hosta) oraz ciekawe odmiany kosaćców.

SPIS DOSTAWY

Clematis

Powojniki i róże pnące.

20 kwietnia

Nowa dostawa powojników oraz innych pnączy, w tym róż pnących.

Wrzos

Wrzosy, róże, czosnek ozdobny...

17 kwietnia

Pierwsze w tym roku wrzosy i róże. Dotarły też sadzonki czosnku ozdobnego, ale jest ich niewiele, dlatego warto się pośpieszyć.

Hortensja

Byliny, hortensje, drzewka owocowe, tuje...

14 kwietnia

W pełnym rozkwicie: magnolie, forsycje, byliny wiosenne (skalnica, sasanka, brunera....). Mamy już duży wybór drzewek owocowych oraz tui 'Smaragd'. Ponadto pojawiły się pierwsze kwitnące hortensje ogrodowe, truskawki "zwisające" i lawenda (francuska i wąskolistna).

SPIS DOSTAWY

Sosna

Magnolie, klony palmowe, sosny, zioła

07 kwietnia

Ostatnie dostawy to przede wszystkim klony palmowe, magnolie, różaneczniki i strzeliste sosny czarne. Od patrzenia na stoły w końcu można dostać oczopląsu :-), a na wózkach pojawiły się także świeże i ładnie wyrośnięte sadzonki ziół.

SPIS DOSTAWY

Thuja

Różaneczniki, azalie, thuje, cisy...

30 marca

NOWOŚĆ! - Grujecznik japoński 'Pendulum'. Grójeczniki pojawiają się u nas regularnie, ale odmianę 'Pendulum' mamy pierwszy raz. Oprócz jesiennych efektów kolorystyczno-zapachowych mamy teraz dodatkowo dekorację w postaci "płaczącego" pokroju. Poza tym mamy już duży wybór różaneczników i azalii.

SPIS DOSTAWY

Ilex

Judaszowiec i ostrokrzewy

24 marca

Egzotyczny judaszowiec i okazała odmiana hortensji bukietowej - 'Bombshell' zdecydowanie zasługują na wyróżnienie. Nie ustępują im jednak pozostałe rośliny, które ostatnio do nas dotarły, a wśród nich np. piękne sadzonki ostrokrzewu.

SPIS DOSTAWY

Budki

Budki lęgowe

17 marca

Mamy już dostępne budki lęgowe czterech typów (sikora w dwóch wariantach): Sikora, Szpak, Kawka i Kopciuszek.

Jodła

Pierwsze dostawy roślin

17 marca

Mimo niesprzyjającej aury pierwsze dostawy roślin w tym roku już są za nami. Gunnera olbrzymia, czyli największa bylina, którą możemy uprawiać w naszych ogrodach, to tylko jedna z wielu nowości, które do nas dotarły.

SPIS DOSTAWY

Bratki

Powiewy wiosny

09 marca

Zima w końcu odpuściła, czego pierwszymi oznakami u nas są bratki, stokrotki, primule, hiacynty, narcyzy, szafirki i krokusy. Mamy też już w ofercie ciemierniki i kwitnące wrzośce. Do tej pory pusty plac i stoły powoli zapełniają się roślinami - zaczęliśmy wystawiać rośliny z zimowej przechowalni.

Mróz

Ostry mróz!

23 lutego

W ciągu najbliższych kilku dni najprawdopodobniej zanotujemy najniższe temperatury tej zimy. -14 stopni to nic nadzwyczajnego o tej porze roku, ale warto pomyśleć o ociepleniu wrażliwszych roślin (azalie, rododendrony, magnolie, klony palmowe), jeżeli jeszcze tego nie zrobiliśmy. Do tego celu najlepiej wykorzystać agrowłókninę. Pamiętajmy o jej zdjęciu, jak tylko przyjdzie odwilż.

Cytryna

Budzimy się do życia!

12 lutego

Budzimy się do życia! Zimowy urlop już za nami, a przed nami ambitne plany na wiosnę i cały nowy sezon. P.S. Na zdjęciu siewka cytryny. No cóż, zawsze to jakaś pociecha zimą :-).