Ognik

Maty słomiane, ogniki, azalie i różaneczniki

09 października

Zarówno duży wybór roślin, jak i pogoda sprzyjają jesiennym nasadzeniom, mimo to warto już teraz pomyśleć o zaopatrzeniu się w deficytowe ostatnimi laty maty słomiane. Nadadzą się idealnie do zabezpieczenia wrażliwszych roślin na zimę.

SPIS DOSTAWY

Tuja

Jesienne zaopatrzenie

28 września

Rozpoczęliśmy jesienne zaopatrzenie. W tym roku dość późno z uwagi na długie lato. Dotarły do nas piękne tuje, świerki, cisy i jałowce (lista w załączniku). Ponadto uzupełniliśmy braki w ofercie doniczek ceramicznych.

SPIS DOSTAWY

Hortensja

Powojniki, hortensje, maliny, winorośl, drzewa alejowe

13 września

Ostatnia dostawa kwitnących powojników w tym sezonie. Nasz plac zaczęły zdobić okazałe hortensje odmiany 'Anabelle', a w części owocowej pojawiły się nowe odmiany winorośli, malin oraz borówki.

SPIS DOSTAWY

Kolcosił

Drzewa i krzewy owocowe oraz kilka rarytasów

07 września

Nowe dostawy, a wśród nich kolejne nowości: kolcosił Siebolda 'Variegatus'; rozplenica japońska 'Hameln Gold' oraz sośnica japońska. Ponadto wśród nowej dostawy drzew i krzewów owocowych znalazły się m.in. takie rarytasy jak kasztan jadalny, czy pigwa wielkoowocowa.

SPIS DOSTAWY

Aster

Wrzosowate i astry

31 sierpnia

Trudno przejść obojętnie obok stołów zapełnionych kwitnącymi wrzosami. Warto pamiętać, że do rodziny wrzosowatych (Ericaceae) należy również wiele innych ciekawych gatunków, chociażby ze względu na podobne wymagania siedliskowe. Wśród naszych ostatnich dostaw roślin wrzosowatych znalazły się m.in.: wrzośce, golteria, modrzewnica, żurawina, pierisy, kiścienie, różaneczniki i azalie. Ponadto dotarły astry krzaczaste i złocienie.

Dziurawiec

Festiwal nowości!

22 sierpnia

Dzisiaj odbył się u nas prawdziwy festiwal nowości, na którym wystąpiły m.in.: Dziurawiec bezwonny 'Magical Red Fame', Hortensja bukietowa 'Magical Flame', Berberys Thunberga 'Lutin Rouge', Berberys Thunberga 'Green Cloud'.

SPIS DOSTAWY

Róża

Róże Kordesa, hortensje bukietowe

18 sierpnia

Kordes to firma hodowlana, której wszystkim amatorom uprawy róż chyba nie trzeba przedstawiać. W ostatniej dostawie pojawiły się odmiany Kordesa, których do tej pory nie mieliśmy w ofercie: La Villa Cotta, Jasmina, Florentina, Laguna i Rosanna. Poza tym uzupełniliśmy naszą ofertę niezawodnych hortensji bukietowych.

SPIS DOSTAWY

Rozchodnik

Barbula, funkie, rozchodniki i rojniki

10 sierpnia

Barbula klandońska 'Dark Knight' to roślina przypominająca nieco lawendę. Ma takie same wymagania uprawowe jak ona, czyli lubi dużo słońca i lekkie, przepuszczalne podłoże. Jej niezwykle dekoracyjne, ciemnoniebieskie kwiaty pojawiają się od VII do IX. Zalecane jest silne wiosenne cięcie, dla zachowania zwartego pokroju.

Rozwar

Cebule kwiatowe, róże, byliny...

31 lipca

Dzisiaj mieliśmy pierwszą w tym roku dostawę cebul kwiatowych (tulipany, narcyzy, krokusy, zimowity). Z pośród kwitnących w tej chwili roślin potrafią zachwycić nie tylko róże ze świeżej dostawy, ale również piękne byliny takie jak krwawnica, naparstnica, czy rozwar.

SPIS DOSTAWY

Rozplenica

Róże okrywowe, drzewa, byliny, bukszpany

24 lipca

Wczorajsze dostawy to przede wszystkim róże okrywowe (m.in. 'The Fairy', 'Lovely Fairy', 'Sea Foam'), drzewa (lipy, klony, ambrowce, dęby, katalpy), ciekawe byliny (np. werbena patagońska) oraz bukszpany.

SPIS DOSTAWY

Agapant

Wrzosy, rododendrony, klony palmowe...

21 lipca

Otwieramy sezon na wrzosy! Już zaczynają kwitnąć pierwsze odmiany, a ich wybór mamy coraz większy. Poza tym ostatnio dotarło do nas wiele "smaczków" takich jak: klony palmowe, laurowiśnie, pierisy, choiny kanadyjskie i miłorzęby.

SPIS DOSTAWY

Hibiskus

Rudbekie, nachyłki, hibiskusy, trawy...

14 lipca

W tym tygodniu zakwitły nam rudbekie, nachyłki i hibiskusy. Te ostatnie to prawdziwy rarytas dla amatorów ogrodnictwa. Kwiaty tych pięknych krzewów pojawiają się obficie praktycznie przez całe lato.

SPIS DOSTAWY

Cyprysik

Cyprysiki, brzozy, trzmieliny...

07 lipca

Sezon ogórkowy już się rozpoczął, mimo to mamy ciągle nowe dostawy ciekawych roślin. Stoły z bylinami na stanowiska słoneczne wprost aż kipią od kwiatów, a w części na stanowiska cieniste też, dzięki żurawkom, nie brakuje koloru.

SPIS DOSTAWY

Bukszpan

Bukszpany, miskanty, świerki serbskie...

30 czerwca

Jesteśmy po nowej dostawie bukszpanów, szczególnie tych formowanych, miskantów chińskich (większe pojemniki) oraz dużych (do 2,5 m) i gęstych świerków serbskich.

SPIS DOSTAWY

Catalpa

Liliowce, hortensje, cisy...

23 czerwca

Na naszych stołach z bylinami w tej chwili prym wiodą liliowce. W tym roku mamy wyjątkowo dużo odmian. Poza tym powoli rozpoczyna się czas hortensji bukietowych - już widać pąki kwiatowe.

SPIS DOSTAWY

Berberys

Azalie japońskie, berberysy, nowe byliny

16 czerwca

W ostatnim tygodniu uzupełniliśmy braki w azaliach japońskich. Ponadto dotarło do nas sporo pięknie wybarwionych berberysów oraz wiele ciekawych odmian bylin. Zapraszam do zapoznania się ze spisem ostatnich dostaw:

SPIS DOSTAWY

Róża

Róże, cyprysiki, laurowiśnie, derenie

09 czerwca

Bez wątpienia jest to czas na róże. Prawie co tydzień mamy nowe dostawy. Poza tym w zeszłym tygodniu dotarło do nas wiele "smaczków" - np. derenie ozdobne, laurowiśnie, trzmieliny, cyprysiki, agapanty.

SPIS DOSTAWY

Hortensja

Hortensje, funkie i żurawki

02 czerwca

Wśród ostatnich dostaw nie mogło zabraknąć nowości. Jest nią nowa odmiana hortensji bukietowej - 'Levana'. Oprócz dużych kwiatostanów (do 50 cm) składających się z kwiatów płodnych i płonych, charakteryzuje się również bardzo sztywnymi pędami (nie wymaga podpierania). Dotarły też nowe odmiany funkii i żurawek.

SPIS DOSTAWY

Begonia

Begonia bulwiata, iglaki na pniu...

26 maja

Wśród roślin jednorocznych w ostatnim tygodniu pojawiła się od dawna wyczekiwana begonia bulwiasta.

SPIS DOSTAWY

Żurawki

Żurawki, róże, lawenda...

19 maja

Ostatni tydzień upłynął nam pod znakiem dostawy róż, kwitnących bylin (m.in. szałwii) oraz lawendy. Mamy już kilka odmian żurawek (więcej dojedzie w przeciągu tygodnia) oraz duży wybór host.

Cis

Powojniki, funkie, rozchodniki...

12 maja

Nowa dostawa powojników (clematis). Poza tym w ostatnim tygodniu dojechało sporo ciekawych bylin: funkie, rozchodniki, rojniki i trawy ozdobne.

SPIS DOSTAWY

Surfinia

Cisy, trzmieliny, hortensje...

05 maja

Rośliny jednoroczne już na dobre rozgościły się na naszych stołach. Jak na razie prognozy są pomyślne - do 15 maja raczej nie będzie nocnych przymrozków, dlatego bezpiecznie możemy zostawić je na naszych balkonach i tarasach.

SPIS DOSTAWY

Bukszpan

Bukszpany, lilaki, pięciorniki, sosny...

28 kwietnia

Ostatnie dostawy przed majówką, a wśród nich: bukszpany (forma naturalna), lilaki (również 'Palibin' na pniu), pięciorniki (w większych pojemnikach) oraz sosny kosodrzewiny (różne odmiany).

SPIS DOSTAWY

Pelargonia

Pelargonie, funkie, kosaćce...

21 kwietnia

W sobotę otworzyliśmy u nas sezon na rośliny jednoroczne. Zaczynamy od pelargonii, ale systematycznie będziemy powiększać różnorodność gatunków i odmian. Poza tym w zeszły tygodniu dotarła nowa dostawa funkii (hosta) oraz ciekawe odmiany kosaćców.

SPIS DOSTAWY

Clematis

Powojniki i róże pnące.

20 kwietnia

Nowa dostawa powojników oraz innych pnączy, w tym róż pnących.

Wrzos

Wrzosy, róże, czosnek ozdobny...

17 kwietnia

Pierwsze w tym roku wrzosy i róże. Dotarły też sadzonki czosnku ozdobnego, ale jest ich niewiele, dlatego warto się pośpieszyć.

Hortensja

Byliny, hortensje, drzewka owocowe, tuje...

14 kwietnia

W pełnym rozkwicie: magnolie, forsycje, byliny wiosenne (skalnica, sasanka, brunera....). Mamy już duży wybór drzewek owocowych oraz tui 'Smaragd'. Ponadto pojawiły się pierwsze kwitnące hortensje ogrodowe, truskawki "zwisające" i lawenda (francuska i wąskolistna).

SPIS DOSTAWY

Sosna

Magnolie, klony palmowe, sosny, zioła

07 kwietnia

Ostatnie dostawy to przede wszystkim klony palmowe, magnolie, różaneczniki i strzeliste sosny czarne. Od patrzenia na stoły w końcu można dostać oczopląsu :-), a na wózkach pojawiły się także świeże i ładnie wyrośnięte sadzonki ziół.

SPIS DOSTAWY

Thuja

Różaneczniki, azalie, thuje, cisy...

30 marca

NOWOŚĆ! - Grujecznik japoński 'Pendulum'. Grójeczniki pojawiają się u nas regularnie, ale odmianę 'Pendulum' mamy pierwszy raz. Oprócz jesiennych efektów kolorystyczno-zapachowych mamy teraz dodatkowo dekorację w postaci "płaczącego" pokroju. Poza tym mamy już duży wybór różaneczników i azalii.

SPIS DOSTAWY

Ilex

Judaszowiec i ostrokrzewy

24 marca

Egzotyczny judaszowiec i okazała odmiana hortensji bukietowej - 'Bombshell' zdecydowanie zasługują na wyróżnienie. Nie ustępują im jednak pozostałe rośliny, które ostatnio do nas dotarły, a wśród nich np. piękne sadzonki ostrokrzewu.

SPIS DOSTAWY

Budki

Budki lęgowe

17 marca

Mamy już dostępne budki lęgowe czterech typów (sikora w dwóch wariantach): Sikora, Szpak, Kawka i Kopciuszek.

Jodła

Pierwsze dostawy roślin

17 marca

Mimo niesprzyjającej aury pierwsze dostawy roślin w tym roku już są za nami. Gunnera olbrzymia, czyli największa bylina, którą możemy uprawiać w naszych ogrodach, to tylko jedna z wielu nowości, które do nas dotarły.

SPIS DOSTAWY

Bratki

Powiewy wiosny

09 marca

Zima w końcu odpuściła, czego pierwszymi oznakami u nas są bratki, stokrotki, primule, hiacynty, narcyzy, szafirki i krokusy. Mamy też już w ofercie ciemierniki i kwitnące wrzośce. Do tej pory pusty plac i stoły powoli zapełniają się roślinami - zaczęliśmy wystawiać rośliny z zimowej przechowalni.

Mróz

Ostry mróz!

23 lutego

W ciągu najbliższych kilku dni najprawdopodobniej zanotujemy najniższe temperatury tej zimy. -14 stopni to nic nadzwyczajnego o tej porze roku, ale warto pomyśleć o ociepleniu wrażliwszych roślin (azalie, rododendrony, magnolie, klony palmowe), jeżeli jeszcze tego nie zrobiliśmy. Do tego celu najlepiej wykorzystać agrowłókninę. Pamiętajmy o jej zdjęciu, jak tylko przyjdzie odwilż.

Cytryna

Budzimy się do życia!

12 lutego

Budzimy się do życia! Zimowy urlop już za nami, a przed nami ambitne plany na wiosnę i cały nowy sezon. P.S. Na zdjęciu siewka cytryny. No cóż, zawsze to jakaś pociecha zimą :-).