Święta

Wesołych Świąt!

24 grudnia

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim odnalezienia swojej drogi do Betlejem. Niech te święta przepełnią nas miłością, nadzieją i pokojem. Wraz z rozpoczęciem Świąt udajemy się na urlop. Zapraszamy ponownie od 12 lutego. Giorgione, "Adoracja pasterzy", początek XVI w.

Jodła

Choinki i ozdoby świąteczne

12 grudnia

Jak co roku zapraszamy po wymarzoną choinkę i ozdoby świąteczne. U nas obowiązuje pakiet "all inclusive" :-): bardzo duży wybór choinek w doniczce i ciętych ( jodły do wysokości 4 m +), możliwość dopasowania pnia do dowolnego stojaka, możliwy transport drzewka, płatność gotówką lub kartą, na życzenie faktura VAT.

Świerk

Świerki w donicach

18 listopada

Świerki w donicach - nie tylko na "choinkę", ale również do ogrodu. Mamy świerka pospolitego, świerka kłującego oraz świerka serbskiego, w różnych rozmiarach.

Miskant

Cięcie traw ozdobnych

07 listopada

Klienci często pytają nas, kiedy przycinać trawy ozdobne. Mimo tego, że cięcie w scenerii jesienno-zimowej nie spowoduje uszczerbku na zdrowotności roślin, to z dwóch powodów polecamy poczekać do marca: 1) szkoda pozbawiać nasz ogród tej niewątpliwej dekoracji - nawet suche trawy mają wiele uroku; 2) gęste kępy suchych źdźbeł są swego rodzaju ochroną dla zimującej karpy korzeniowej.

Ambrowiec

Jesień w pełni

22 października

Te często szare i ponure jesienne dni umilają nam pięknie przebarwiające się roślny takie jak: klony, ambrowce, winorośl japońska, miłorzęby, berberysy, trzmieliny i wiele innych.

Owocowe

Rośliny z gołym korzeniem

12 października

Jabłonie: Kosztela, Jonagold, Sampion. Morele: Early Orange, Somo. Grusze: Faworytka, Konferencja. Śliwy: Ulena, Węgierka Zwykła, Węgierka Dąbrowicka, Stanley. Wiśnia: Groniasta, Łutówka, Pandy. Czereśnia: Kordia, Regina, Buttnera. Brzoskwinia: Harnaś, Inka, Red Heaven. Pigwa jabłkowa. Ponadto mamy już rośliny żywopłotowe "z gołym korzeniem": ligustr i berberys.

Truskawki

Truskawki

07 października

Z lekkim opóźnieniem, ale w końcu dotarły: 'Elsanta', 'Polka', 'Korona', 'Dukat', 'Honeoye' i 'Senga Sangana', czyli truskawki do jesiennego sadzenia.

Cebulowe

Sadzimy cebulki

29 września

Ogrodnictwo uczy nas cierpliwości. Po założeniu ogrodu na ostateczne efekty zwykle musimy poczekać kilka lat. Podobnie jest z roślinami cebulowymi. Jeśli chcemy mieć kwitnący ogród wczesną wiosna, musimy o tym pomyśleć już teraz. Jesień to doskonała pora do sadzenia tulipanów, krokusów, narcyzów i hiacyntów.

Thuja

Thuje, świerki i drzewa liściaste

20 września

Kolejne duże dostawy roślin za nami. Mamy już świerki kłujące w rozmiarach od 80 cm do 225 cm, oraz żywotniki 'Smaragd' w rozmiarze do 200 cm. Poza tym kilka ciekawych nowości m.in. jeszcze cieplutki :-) Lilak ‘Pink Perfume’, charakteryzujący się tym, że powtarza kwitnienie do później jesieni.

SPIS DOSTAWY

Świerk

Duże świerki i cisy

18 września

Dotarły do nas piękne świerki i cisy w trochę większych gabarytach.

Świerk

Jesienne zaopatrzenie

06 września

Pięknie wysrebrzony świerk 'Edith', kosodrzewina 'Ophir', fantazyjnie wycięte tuje 'Smaragd', obsypane kwiatami hortensje bukietowe, pięknotka Bodiniera, oraz wiele innych. Ponadto mieliśmy nową dostawę bukszpanów, również tych formowanych.

SPIS DOSTAWY

Wrzosy

Czas wrzosów i wrzośców

04 września

Czy do ogrodu na wrzosowisko, czy do jesiennej kompozycji, świetnie sprawdzą się wrzosy i wrzośce.

Trawy

Trawy ozdobne

19 sierpnia

Co roku, odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie naszych klientów, zwiększamy ofertę traw ozdobnych. W ostatnim czasie stały się szczególnie modne, zwłaszcza w nowoczesnych założeniach ogrodowych. Od 20-centymetrowej kostrzewy po 3-metrowego miskanta olbrzymiego. Jest w czym wybierać, zarówno pod względem formy, jak i koloru.

Wrzosy

Miskanty, rozplenice, wrzosy i cebulki

16 sierpnia

Wraz z rozpoczęciem sezonu na trawy (kwitnące miskanty i rosplenice) oraz wrzosy, przyszedł czas na cebulki (już mieliśmy pierwsze dostawy).

Clematis

Powojniki (Clematis)

07 sierpnia

Rzadko wrzucamy listę dostępnych u nas odmian powojników (clematis), ale dzisiaj udało się :-). Lista odmian z aktualnej dostawy:

SPIS DOSTAWY

Weigela

Wrzosowate i astry

29 lipca

W zeszłym tygodniu znacząco wzbogaciliśmy naszą ofertę roślin wrzosowatych: różaneczniki, azalie, kiścienie, pierisy, wrzosy i wrzośce. Ponadto mamy już w sprzedaży piękne sadzonki astrów. Pozostałe rośliny z ostatnich dostaw:

SPIS DOSTAWY

Liliowce

Liliowce i hortensje

22 lipca

Przyszedł czas na liliowce i hortensje. Jeśli jeszcze ich nie znacie, zapraszamy do nas, bo naprawdę jest w czym wybierać.

Budleja

Berberysy, krzewuszki i powojniki

15 lipca

W końcu pojawiły się u nas od dawna wyczekiwane sadzonki budlei oraz róż okrywowych w mniejszych doniczkach. Pozostałe rośliny z ostatnich dostaw:

SPIS DOSTAWY

Jeżówka

Kwitnące byliny

03 lipca

Cudam widział, ale lipcowe bogactwo kwiecia zawsze mnie zadziwia: jeżówki, złocienie, tawułki, ostróżki itd.

Goryczka

Goryczka i Hakuro-nishiki

28 czerwca

Z ciekawostek, o które często nasi klienci pytali, a które w końcu do nas dotarły: goryczka i wierzba 'Hakuro-nishiki' szczepiona na pniu.

hortensja

Berberysy, krzewuszki i powojniki

22 czerwca

Dzisiaj pojawiło się u nas wiele nowych byli m.in.: sadziec, słoneczniczek, naparstnica, czyściec, rogownica, tojeść (rozesłana oraz kropkowana) oraz pięknie kwitnąca lawenda w odmianie 'Hidcote'. Pozostałe rośliny z ostatnich dostaw:

SPIS DOSTAWY

Krzewuszka

Berberysy, krzewuszki i powojniki

14 czerwca

'Bristol Ruby' to odmiana krzewuszki (Weigela) dorastająca do ok. 2,5 m. Jej rubinowoczerwone, dzwonkowate kwiaty pojawiają się w czerwcu. Jak większość krzewuszek jest mało wymagająca i dość odporna na mróz. Pozostałe rośliny z ostatnich dostaw:

SPIS DOSTAWY

Róże

Dostawa róz

06 czerwca

Niestety chłodny kwiecień i wiosenne przymrozki sprawiły, że róże mają lekkie opóźnienie. Mimo tego już starają się nadrabiać zaległości. Dzisiaj mieliśmy kolejną dużą dostawę krzewów różanych.

Miskant

Karłowe sosny, miskanty i lawenda

02 czerwca

Wśród roślin, które ostatnio do nas dotarły możemy znaleźć m.in. pięknie rozrośnięte trawy ozdobne, duży wybór sadzonek lawendy oraz ciekawe formy szczepione karowych iglaków, szczególnie sosen.

SPIS DOSTAWY

Lilak

Nowa dostawa

30 maja

Oszałamiająco pachnący lilak 'Miss Kim', dużo ciekawych iglaków np. sosna kosodrzewina 'Columbo' oraz wiele innych odmian w naszej nowej dostawie:

SPIS DOSTAWY

Kokornak

Kokornak

22 maja

Wielu naszych klientów ostatnio o niego pytało, dlatego niniejszym informuję że dotarł do nas kokornak.

Klon

Klony palmowe

17 maja

Dzisiaj przyjechało do nas wiele ciekawych roślin, m.in. klony palmowe. Poza tym już możemy pochwalić się bogatym wyborem roślin jednorocznych, kwitnących całe lato.

SPIS DOSTAWY

Berberys

Ogniki i hortensja pnąca

16 maja

Dzisiaj mieliśmy dostawę długo oczekiwanych ogników oraz hortensji pnącej w pojemniku C3. Pozostałe rośliny z dostawy:

SPIS DOSTAWY

Rododendorn

Azalie i różaneczniki

15 maja

Azalie i różaneczniki niewątpliwie wiodą prym wśród roślin kwitnących w maju. Mimo tego, że bywają dość wymagające, ciągle cieszą się niesłabnącą popularnością. Jeśli tylko zapewni im się odpowiednio zakwaszone, zaciszne i najlepiej półcieniste stanowisko odwdzięczają się dosłownie burzą kwiatów. Szkoda tylko, że kwitną dość krótko.

Zioła

Zioła

05 maja

Nowa dostawa aromatycznych ziół! W końcu dotarła do nas bazylia, a ponadto: melisa, lubczyk, pietruszka, kolendra, mięta, szałwia lekarska, trybula, cząber i oregano. Stoły z roślinami jednorocznymi już zaczynają wyglądać kolorowo, czyli tak jak być powinno :-).

Hortensja

Polar Bear

29 kwietnia

Pojawiła się u nas nowa odmiana hortensji bukietowej - 'Polar Bear'. Jej cechą charakterystyczną są duże kwiatostany dochodząca nawet do 40 cm długości. Nasze centrum ogrodnicze w dniu 2 maja jest otwarte w normalnych godzinach, czyli od 9:00 do 18:00. Pozostałe rośliny z ostatnich dostaw:

SPIS DOSTAWY

Hortensja

Hortensje ogrodowe

28 kwietnia

Wbrew panującej aurze, zawitał do nas dzisiaj typowo wiosenny asortyment: kwitnące hortensje ogrodowe, margerytka (Argyranthemum), goździki, kwitnąca lawenda, dzwonek dalmatyński (Campanula portenschlagiana), oleandry i truskawka powtarzająca.

Żurawki

Żurawki i tawułki

27 kwietnia

Wczoraj funkie, dzisiaj żurawki i tawułki, czyli poważne wzmocnienie naszej sekcji bylin na bardziej cieniste stanowiska. Dotarły dzisiaj ponadto: dąbrówka rozłogowa (Burgundy Glow i Rainbow), trzcinnik (Avalanche i Carl Foerster), języczka (Midnight Lady), pragnia i houtunia.

Hosta

Hosty i trzmielina

26 kwietnia

Na naszych stołach z bylinami już zaczyna brakować miejsca :-), tymczasem dzisiaj była kolejna dostawa: funkia (Hosta), kosaciec, smagliczka, żagwin, pierwiosnek, miodunka, piwonia, goździk, rozchodnik i karmnik. Dotarły też ładne bukszpany nieformowane oraz wyczekiwana od dawna trzmielina Fortune'a 'Emerald Gold'.

Pelargonia

Pelargonie i powojniki

25 kwietnia

Mimo ciągle dość niskich temperatur w końcu zawitały do nas rośliny jednoroczne, na razie w postaci pelargonii. Dzisiaj mieliśmy też pierwszą w tym roku dostawę powojników (Clematis).

Czosnek

Róże i czosnek niedźwiedzi

21 kwietnia

Czosnek niedźwiedzi - delikatna i wykwintna nuta czosnku bez przykrego zapachu zamknięta w kruchych jak sałata, pysznych liściach o niezwykłym działaniu leczniczym. Wymaga mokrego i ciemnego miejsca. Mieliśmy też dzisiaj pierwszą większą dostawę róż w tym sezonie. Pozostałe rośliny z ostatnich dostaw:

SPIS DOSTAWY

Donice

Złotokap i donice

18 kwietnia

Złotokap Waterera to niewielkie drzewo (do 5 m) szczególnie efektowne w momencie kwitnienia (V-VI), ze względu na bardzo długie kwiatostany. Nie jest wymagający co do gleby, preferuje natomiast wystawę słoneczną. Pozostałe rośliny z ostatnich dostaw:

SPIS DOSTAWY

Magnolia

Magnolie i forsycje

06 kwietnia

Wiosna zaczyna pokazywać swą bujność. Spektakl zaczynają forsycje i magnolie. Pozostałe rośliny z ostatnich dostaw:

SPIS DOSTAWY

Thuja

Tuje kuliste

31 marca

Kuliste odmiany tuji takie jak 'Danica' i jej żółta wersja 'Mirjam' to wartościowe krzewy do małych ogrodów i pojemników. Bez cięcia, naturalnie przyjmują kulisty, zwarty pokrój. Pozostałe rośliny z ostatnich dostaw:

SPIS DOSTAWY

Smaragd

Thuja 'Smaragd'

29 marca

Żywotnik zachodni 'Smaragd' - bardzo cenna i popularna odmiana, polecana na żywopłoty nieformowane i do pojemników. Od dziś u nas w dużym wyborze rozmiarów. Pozostałe rośliny z ostatnich dostaw:

SPIS DOSTAWY

Bukszpan

Wrzosy, drzewka owocowe i bukszpany

25 marca

Wrzosy, drzewka owocowe, bukszpany przycinane i o wiele więcej w ostatnich dostawach:

SPIS DOSTAWY

Magnolia

Zioła i truskawki

22 marca

Mięta, melisa, oregano, majeranek, tymianek, szałwia, lawenda - to zioła, które już mamy dostępne. Kent, Senga, Honeoye, Dukat, Polka, Elsanta i Korona - to z kolei odmiany truskawek, które dzisiaj do nas dotarły. Poza tym wrzucamy listę z dzisiejszej dostawy:

SPIS DOSTAWY

Skalnica

Pierwsze byliny

20 marca

Na pierwszy dzień wiosny, pierwsza dostawa bylin w tym roku. Przyjechało sporo wczesnowiosennych gatunków takich jak: zawilec leśny, skalnica, płomyk szydlasty, orlik czy serduszka. Poza tym m.in.: macierzanka, bodziszki, bergenia, ostróżka, turzyce, przetacznik, jeżówka, kostrzewa.

Jodła

Jodła kaliforniska!

18 marca

Jodła kalifornijska - to silnie rosnące, docelowo duże drzewo (do 15 m). Ma długie, niebieskozielone igły. Bardzo cenna jodła ze względu na niskie wymagania siedliskowe. Nie mieliśmy jej w ofercie od kilku lat, aż do czasu ostatniej dostawy.

SPIS DOSTAWY

Ciemiernik

Fiołki i ciemiernik

15 marca

Jedno z najczęściej powtarzających się dzisiaj zdań, które padało na dzień dobry z ust naszych klientów było: "Ah, jak kolorowo!". To wszystko za sprawą zdawałoby się pospolitego i niepozornego fiołka ogrodowego, czyli bratka. Dotarł też dzisiaj do nas wiosenny obiekt pożądania wielu naszych klientów - ciemiernik.

Choina

Kolejne dostawy!

14 marca

Kolejne dostawy za nami. Są też już dostępne drzewa i krzewy owocowe z "gołym korzeniem" oraz ligustr na żywopłoty.

SPIS DOSTAWY

Bażyna

Pierwsza dostawa!

11 marca

Pierwsza dostawa roślin w tym sezonie! Nasze zagony z powrotem zaczynają wypełniać się roślinami :-). Spis gatunkowy:

SPIS DOSTAWY

Bratki

Bratki!

08 marca

Wczoraj niezapominajka, a dzisiaj dojechały pierwsze w tym sezonie bratki.

Stokrotki

Niezapominajka, primula i stokrotka

07 marca

Tak dla przypomnienia ;-) - mamy już niezapominajkę, jak również stokrotki i primule.

Budki

Czosnek niedźwiedzi

03 marca

Nasz pusty plac i stoły powoli zaczynają zapełniać rośliny. W tej chwili są już częściowo dostępne drzewa liściaste, byliny i mniejsze iglaki. Dzisiaj dotarły do nas również sadzonki czosnku niedźwiedziego. Wychodzimy też naprzeciw problemom mieszkaniowym naszych skrzydlatych przyjaciół - czyli nowa dostawa budek lęgowych.

Lilie

Kłącza wiosenne

02 marca

Bez opóźnień dotarły do nas cebule i kłącza wiosenne m.in.: lilie, irysy, piwonie, tawułki, języczki, hosty i maki. Kłącza bylinowe stanowią świetną (tańszą) alternatywę dla sadzonek w doniczkach.

Hiacynt

Pierwszy powiew wiosny w Melonie!

21 lutego

Mamy już w ofercie hiacynty, narcyzy, szafirki i krokusy.

Nasiona

Witamy po zimowej przerwie!

15 lutego

Witamy z powrotem po zimowej przerwie :-). Jak zwykle o tej porze roku zaczynamy od świeżych dostaw nasion.