Dalia

Rośliny jednoroczne

Czyli wszytko to, co przez cały sezon cieszy nasze oko na tarasie, balkonie, czy rabacie: pelargonie, petunie, niecierpki, begonie, bidensy, bacopy, plektrantusy, wilczomlecze, sanwitalie i wiele innych.

Rozmaryn

Zioła

Bazylia, mięta, oregano, macierzanka, rozmaryn, lawenda, szałwia, kolendra, lubczyk, szczypiorek...

Liliowiec

Byliny

Rośliny do cienia i na słońce, na skalniak i rabatę, do ogrodów naturalistycznych i kunsztownie zaprojektowanych aranżacji, od płożącego się barwinka po 2,5 metrowego miskanta olbrzymiego. To wszystko i o wiele więcej znajdą Państwo w naszej części bylinowej.

Jabłoń

Drzewa i krzewy owocowe

Jabłonie, grusze, wiśnie, czereśnie, śliwy, brzoskwinie, nektarynki, morele. Leszczyna, orzech włoski, porzeczka, porzeczkoagrest, agrest, malina, jeżyna, borówka, żurawina, jagoda kamczacka, aronia, dereń jadalny, pigwa (okresowo, zwykle na jesieni), pigwowiec i winorośl.

Jodła lowa

Drzewa i krzewy iglaste

Świerki, sosny, jodły, choiny kanadyjskie, cisy, jałowce, cyprysiki, miłorzęby, modrzewie, metasekwoje i żywotniki. Od form okrywowych i karłowych po wysokie drzewa.

Klon

Drzewa liściaste

Klony (pospolite, jawory, palmowe), kasztanowce, brzozy, graby, surmie, grujeczniki, głogi, buki, jesiony, złotokapy, ambrowce, tulipanowce, magnolie, jabłonie ozdobne, platany, śliwy wiśniowe, wiśnie, dęby, sumaki, robinie, wierzby, jarząby, lipy, wiązy...

Dereń

Krzewy liściaste

Świdośliwy, berberysy, budleje, bukszpany, pięknotki, karagany, pigwowce, żarnowce, derenie, perukowce, irgi, żylistki, trzemieliny, forsycje, oczary, ketmie, rokitniki, hortensje, ostrokrzewy, złotliny, ligustry, mahonie, jaśminowce, pęcherznice, pięciorniki, migdałki, ogniki, porzeczki, bzy, tawuły, śnieguliczki, lilaki, tamaryszki, kaliny, krzewuszki...

Róża Chopin

Róże

Mimo, że róże też należą do krzewów liściastych to zdecydowanie zasługują na wyróżnienie. Wielkokwiatowe, wielokwiatowe, okrywowe, pnące, parkowe i pienne.

Azalia japońska

Rośliny wrzosowate

Wrzosy, wrzośce, modrzewnice, bażyny, kiścienie, pierisy, azalie i różaneczniki.

Bluszcz

Pnącza

Aktinidie, akebie, winniki, kokornaki, miliny, dławisze, powojniki, bluszcz, chmiel, wiciokrzewy, winobluszcze, cytryńce, przywarki, winorośl japońska i glicynie.

Kopane

Rośliny z gołym korzeniem

Generalnie sprzedajemy rośliny doniczkowane, jednak okresowo posiadamy w ofercie drzewa i krzewy z gołym korzeniem. Są to: drzewa i krzewy owocowe (jesień i wczesna wiosna), rośliny na żywopłot (ligustr, irga błyszcząca, berberys), bukszpan.

Sypkie

Mineralne sypkie

Nawozy uniwersalne (np. Azofoska) lub dedykowane, ze składem specjalnie dopasowanym do danej grupy roślin (np. nawóz do trawnika, czy do róż). Od 1 kilograma do worków 25 kilowych.

Płynne

Mineralne płynne

Często stosowane w uprawie roślin domowych, ze względu na łatwość odmierzania i rozpuszczania. Wśród nawozów płynnych mamy również nawozy interwencyjne, stosowane w celu szybkiego uzupełnienia braków substancji mineralnych.

Organiczne

Organiczne

W postaci "naturalnej" - krowiak i obornik w workach 40 l. W postaci suszonej - forma sypka lub granulowana.

Nasiona

Nasiona

Duży wybór nasion warzyw, roślin kwitnących, ziół oraz mieszanek trawnikowych.

Cebulki

Cebulki

Zwykle od września mamy dostępne w sprzedaży cebulki roślin kwitnących. Tulipany, narcyzy, hiacynty, krokusy itd. to rośliny, których cebule sadzimy na jesieni.

Kłącza wiosenne

Kłącza wiosenne

Zwykle od marca mamy dostępne w sprzedaży kłącza i cebule roślin, które sadzimy wiosną. Są to m.in.: dalie, kanny, irysy, liliowce.

Podłoża torfowe

Podłoża torfowe

Torf to cenny surowiec poprawiający strukturę gleby. Na jego bazie produkowane są podłoża dostosowane do konkretnych grup roślin (np. podłoże do iglaków).

Podłoża kompostowe

Podłoża kompostowe

W swojej ofercie mamy również kilka rodzajów podłoży w skład, których wchodzą przekompostowane składniki organiczne. Najpopularniejszym tego typu podłożem jest próchnica (kwaśna i odkwaszona), zawierająca przekompostowany obornik i korę. Jest to doskonały wybór dla osób chcących poprawić "żyzność" swojej gleby.

Kora

Kora

Ściółkowanie korą nie tylko pełni funkcje estetyczne, ale również pozytywnie wpływa na zachowanie prawidłowej gospodarki wodnej w ogrodzie. Mamy w ofercie trzy frakcje kory: drobną, średnią i grubą.

Keramzyt

Keramzyt i grys

Keramzyt stosujemy często jako drenaż w uprawach doniczkowych (worki od 1 do 55l). Mamy również o ofercie kamień ozdobny (grys i otoczak)

Chemia

Fungicydy, herbicydy, insektycydy

Nasz ogród to żywy ekosystem, w którym oprócz naszych roślin egzystują różne organizmy. Zarówno te pożyteczne, jak i szkodliwe. Jeżeli warunki środowiska sprzyjają rozwojowi tych szkodliwych, często niezbędne jest zastosowanie środków chemicznych.

Plastikowe

Doniczki plastikowe

Zazwyczaj stosowane w uprawach roślin domowych z uwagi na słabą mrozoodporność.

Ceramiczne

Doniczki ceramiczne

Duży wybór kształtów, rozmiarów i kolorów.

Narzędzia

Narzędzia i akcesoria ogrodnicze

Łopaty, szpadle, grabie, motyki, siekiery, sekatory, piły, wertykulatory, obrzeża trawnikowe, sznurki, druty ogrodnicze, rękawice...

Aktualności

13 kwietnia

Turzyce, wrzosy, borówka

SPIS DOSTAWY

09 kwietnia

Liliowce, kosaćce, buki

SPIS DOSTAWY

06 kwietnia

Powojniki, jałowce, tawuły

SPIS DOSTAWY

02 kwietnia

Wesołych Świąt!

30 marca

Byliny, bukszpany, iglaki na pniu

SPIS DOSTAWY

26 marca

Nowe obostrzenia

24 marca

Różaneczniki, sosny, tuje

SPIS DOSTAWY